
starter 2873K604, 2873K605, 2873K606, 2873K635, 3317010, Bockett Perkins
Applicable models: Bockett Perkins
Consult now
Reference part number: 2873K604, 2873K605, 2873K606, 2873K635, 3317010 S9235.UD11320S 7169479,7220938 111013,114852 CS1033 11131784.11131896.11131900.11132125. 11132164,AZF4164,AZF4206,AZF4208,AZF4245,AZF4248,AZF4308,IS1202,IS1289 STI1784LC,STI1784MA,STI1784MH,STI1784SU, STI1784UL MS226,MS403 STI1784RB.STI1784WA 2873K604,2873K605 2873K606,2873K635, 3317010 M100R2015SE M100R2015SE-VPP 300N10610Z
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 4.2KW |
| Number of feet : | 10T |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight 9.95kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | starter |
| Specification : | 12V 4.2KW |
| Number of feet : | 10T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 7169479 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10 day |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

