
3610022850 36100-22850 36100-21770 Auto Starter For HYUNDAI KIA
Applicable models:HYUNDAlAccent ll 1.3i 12VLC 2000-2005 1341ccm G4EAAT/ HYUNDAIAccent ll 1.5i 12VLC-1495ccm G4EB AT/ HYUNDAl Accent ll 1.6i LC 20022005 1599ccm G4ED-G AT/ HYUNDAl Accent lll 1.6 MC 2005-1599ccmG4ED AT/ HYUNDAI Excel 1.3i LC 2002-1341ccm G4AE AT/ HYUNDAIExce
Consult now
Reference part number:3610022850 3610022855 3610022860 36100-22850 36100-22855 36100-22860 00210S6110 M2T48081 M3T42781 JS643 3610021770 17288 17288N MD162838 00210-S6110 36100-21770 M39376 M39378 MC109032 M002T48081 M39376 M39378 MC109032 M002T48081 MD162838 MD180239 M000A0191 438098
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V/0.9KW |
| Number of feet : | 8T |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | Net weight: 3.3KG Gross weight: 3.45kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ENGINE STARTER |
| Specification : | 12V 0.9KW |
| Number of feet : | 8T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 36100-22850 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

