
12V 2.2KW 11T starter motor 36100-4A150 36100-4A160 36100-4A200 8000455 36100-4A100
Applicable models:HYUNDAI KIA
Consult now
Reference part number:36100-4A150 36100-4A160 36100-4A200 8000455 36100-4A100 DRS0988 36100-4A160, 36100-4C101 36100-36100-4A100 36100-4A150 36100-4A160 36100-4A200 361004C101 36100-4C101,361004A100 361004A150 361004A160 8000455, A202355A, 8000534, DRS0988, 361004A200 361004A100, 361004A200 8000455 8000534 DRS0988 DS2098 S0001202355 1202355 36100-4A100, 1202355, S0001202355, 36100-4A150, DRS0988, LRS02784,36100-4A150,36100-4A200, A202355A,8000534,
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 2.2KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 24*12*16 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:3.75KG gross weight:3.9KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Engine starter |
| Specification : | 12V 2.2KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 36100-4A150 36100-4A160 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

