
24V 11T Starter motor 4M50 YTM 4M51 HD820-5 M008T85271 M8T85771AM ME240251
Applicable models:MITSUBISHI 4M50 4M51
Consult now
Reference part number: 4M50 YTM 4M51 HD820-5 M008T85271 M8T85771AM ME240251 M008T85271 ME240241 NISSAN CIVILIAN M008T85271 M008T85271B M008T85771 M008T85771AM M8T61271 M8T85271 ME241022 26024383A Me240241 ME240251 27050-1110 M8T85271B M8T85771 DRS0264
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 3.8KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 24*12*16 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:7.1KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Engine starter |
| Specification : | 24V 3.8KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | HD820-5 M008T85271 |
| Quality : | Regeneration |
| Delivery time : | 10DAY |





Related Articles
This paper introduces common failures, possible causes and troubleshooting methods of industrial-grade starters for Jaguar vehicles, helping improve maintenance efficiency and reduce downtime.....
This article elaborates on the clutch pressure plate’s function, types, materials, failure symptoms, selection and maintenance, and recommends high-quality OEM-grade products for reliability.....
This article explains the definition, working principle and common faults of engine starter motors, introduces compatible models for Ford, Lincoln and Mercury, and recommends reliable factory supplies.....
This article elaborates on vehicle alternators’ working principles, types, selection factors, failure symptoms, and the importance of reliable suppliers for stable automotive performance.....
This guide explains industrial motor starters, including their definition, key functions, common types, applications and selection factors, aiding in rational selection for industrial use.....
This article introduces the urea pump’s working principle, significance, OEM part numbers, Volvo truck applications, key features, failure signs and its role in diesel SCR systems for NOx reduction.....

