
Truck auto starter motor 24v M2T78071 M3T58471 M2T56572 0SE4518400F STM3286WD for Mazda
Applicable models:Mazda
Reference part number: M2T78071 M3T58471 M2T56572 0SE4518400F STM3286WD m2t78071 m3t78072 m3t58471 SE4518400 SEA118400B SE4518400D M002T78071 031127090 03112709 SE4518400, 031127090, 031127091, SE4518400D, M002T78071, M002T78072, SEA118400, SEA118400B 252069, 0986020691, 11382, DRS3603, CST20149, 2506919, SF2006, UD41403SF, 139788, S114850A, S114801D, S114801C, S114801B, S114850C, S114850B, S114844, S2004, S114850, WSF29117, CST20149AS SE4518400 SE4518400D SEA118400 SEA118400B
| Power horsepower : | 24V 4.5KW |
| Number of feet : | 12T |
| Size : | 24*12*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:5.35KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 24V 4.5KW |
| Number of feet : | 12T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | M2T78071 M3T58471 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |




Product Information
Product Name: Starter Motor Assembly
I. Technical Parameters
| Item | Specification |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Power | 4.5kW |
| Teeth Number | 12T |
| Rotation | Counter-clockwise (some versions clockwise) |
| Mounting Holes | 3 holes |
| Net Weight | 7.85kg |
| Suitable Battery | 12V/24V (mainly 24V for commercial vehicles) |
II. Cross Reference Numbers
Original OE Numbers: SE4518400, SEA118400, 031127090, 031127091
Same Series Numbers: M002T78072, M2T78071, M3T58471
Aftermarket Replacement Numbers: 252069, 0986020691, 11382
III. Application Models & Usage
Main Application: Mazda commercial vehicle series (R4500, SL, HA, XA)
Application Field: Trucks, heavy-duty commercial vehicles (24V electrical system)
Regional Market: Middle East, Southeast Asia, Europe commercial vehicle aftermarket (for Mazda / Mitsubishi heavy vehicles)

