
starter 31200RNAA01 428000-3410 31200-RNA-A01 STN8170RB STN9458WA 31200R1AG51 428000-8170 31200R1PH01 31200-R1AG51 31200-R1PH01 428000-8170, for Honda Civic
Applicable models:Honda Civic
Reference part number: 428000-3410 31200-RNA-A01 STN8170RB STN9458WA 31200R1AG51 428000-8170 31200R1PH01 31200-R1AG51 31200-R1PH01 428000-8170,31200R1PH01, 31200-R1AG51,31200-RNA-J01 31200RNAJ01 DS4R5 DS4R7 DS4RC 43/50 31200-RNA-J01 31200RNAJ01 DS4R5 DS4R7 DS4RC 43/50 31200-RNA-003 31200RNA003 31200-RNA-A01 31200RNAA0 428000-3410 428000-4541 17957 428000-5280 31200-RNA-A11 428000-5001 428000-5010 428000-5290 4280005290 DSN1391 428000-5280 4280005280 17957 17957N 4280005001 428000-5010 4280005010 428000-5011 4280003410 428000-3420 31200-RNA-A01 4280003420 428000-5000 4280005000 428000-5001 31200-RNA-A11 31200RNAA11 31200-RZP-G01 31200RZPG0 STR75464 STU4137 91-26-2061N J5214057 RNA50 S-80316 SM710-01 114137 120.570.092 17958N 17958R 31200-RNA-A50 31200-RNA-A51 91-26-2061
| Power horsepower : | 12V |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | |
| Weight : | Net weight 3.25kg, gross weight 3.4kg |
| Packaging : | Neutral packaging |
| Spot/Pre sale : | Presale |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
| Type : | Starter Motor |
| Specification : | 12V |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 428000-3410 31200-RNA-A01 |
| Quality : | refurbish |
| Delivery time : | 30 days |





Applicable Models
| Model | Year | Engine | Displacement | Power | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| Fiat (Import) PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet 4x4 (312PXL1A) | 2012- | 199 A1.000, 199 A9.000 | 1248 | 55 | Hatchback |
| Honda (Import) ACCORD VIII (CU) 2.0 i (CU1) | 2008-2015 | R20A3 | 1997 | 115 | Saloon |
| Honda (Import) ACCORD VIII Estate (CW) 2.0 i (CW1) | 2008-2015 | R20A3 | 1997 | 115 | Estate |
| Honda (Import) CIVIC VIII Hatchback (FN, FK) 1.8 (FN1, FK2) | 2005-2011 | R18A2 | 1799 | 103 | Hatchback |
| Honda (Import) CIVIC VIII Saloon (FD, FA) 1.6 | 2005-2012 | R16A1 | 1595 | 92 | Saloon |
| Honda (Import) CIVIC VIII Saloon (FD, FA) 1.8 (FD1, FD7, FA1) | 2005-2012 | R18A1, R18A2 | 1799 | 103 | Saloon |
| Honda (Import) CIVIC VIII Saloon (FD, FA) 1.8 EXS Flex | 2006-2013 | R18A1 | 1799 | 103 | Saloon |
| Honda (Import) CR-V III (RE_) 2.0 i-VTEC 4WD (RE5, RE2) | 2006-2012 | R20A1, R20A2 | 1997 | 110 | SUV |
| Honda (Import) FR-V (BE) 1.8 (BE1) | 2007- | R18A1 | 1799 | 103 | MPV |

