
Starter 23300-06J03 23300-06J00 23300-06J01 23300-34T00 23300-06J03 23312-06J00 S25160 LRS01886 LRS1886 S25-158A S25-158B S25-160 23300-06J01, 23300-06J02, 23300-34T00 FOR Nissan FD42 FD46 FD46T Y60 Y61 TD42T TD45
Applicable models:Nissan
Consult now
Reference part number:23300-06J03 23300-06J00 23300-06J01 23300-34T00 23300-06J03 23312-06J00 S25160 LRS01886 LRS1886 S25-158A S25-158B S25-160 23300-06J01, 23300-06J02, 23300-34T00 23300-06J04 2330006J04 23300-34T00 2330034T00 S1402 S1420 2330005D00 2330005D01 2330001D01 S114 18058 18058N 2-2321-HI S25-158 S25158 2330005D00 2330005D01 2330001D01 S11402 S1401 23300-06J01 23300-06J02 23300-06J02 23300-06J04 23300-34T00 S25-158 2330006J04 2330034T00 S25158 S25158A S25158B S25158B S25160 113191 18058N 233006N160 S25158 S25158 A S25158A S25158B S25158B S25-158BN S25158BN S25-158BR S25158BR 23300-06J01 2330006J01 23300-06J02 2330006J02 S25-160 S25160 S25-158A S25158A S25-158B
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 24V 3.5KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | |
| Weight : | Net weight 5.85kg |
| Packaging : | Neutral packaging |
| Spot/Pre sale : | Presale |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Starter Motor |
| Specification : | 12V 24V 3.5KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 23300-06J03 23300-06J00 |
| Quality : | refurbish |
| Delivery time : | 30 days |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

