
Starter Motor 20563533 M9T61471 20732977 20397219 5001866702 7420732977 FM9 M009T61471, M009T61472, M009T64971, M009T64972,M9T61472, M9T64971, M9T64972, M9T64973,5001866702, 7421598449 FOR Renault Trucks Volvo
Applicable models:Renault Trucks Volvo
Consult now
Reference part number:M9T61471 20732977 20397219 5001866702 7420732977 FM9 M009T61471, M009T61472, M009T64971, M009T64972,M009T61471, M009T61472, M009T64971, M009T64972,M9T61472, M9T64971, M9T64972, M9T64973,5001866702, 7421598449,20732977, 5001866702, 7421598449, 20397219,21598449, 85000148, 85000937, 85013134, LRS2463,7420732977 7421598436 7421598449 7485011316,7485013134 7485013136 20563533,7420732977 85013134 21036377 20732977,20563533 20732977 21025968 21036377 21598436
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 5.5KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | |
| Weight : | Net weight 8.65kg |
| Packaging : | Neutral packaging |
| Spot/Pre sale : | Presale |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Starter Motor |
| Specification : | 24V 5.5KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | M9T61471 20732977 20397219 |
| Quality : | refurbish |
| Delivery time : | 30 days |




Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

