
Starter 23300-VS40D,23300VS40D、23300-VC101 23300-VC101 23300-VS40A 23300-VC10A 23300-VS40B AZMT-53-010-1476 254393 CGB23072 CGB-53317 10439598 for Nissan
Applicable models:Nissan
Consult now
Reference part number:23300-VS40D,23300VS40D、23300-VC101 23300-VC101 23300-VS40A 23300-VC10A 23300-VS40B 23300-VC10B 23300-VS40D AZMT-53-010-1476 254393 CGB23072 CGB-53317 10439598 CGB23072 CGB-53317 10439598 11439598 439598 N005-37 A90660 AEY1750 ADN11273 BST2436 S512655 160.556.092 223268 063280083010 SS036 S13-551A 2506928 2506905 11040738 J5211085 136928 25-3317 114764 106189 136905 327.201.092 910478 EF18740 DSN-956 12027 EAA-121459 CST20183 D040226 DRS0478 160.556.092.270 040226 9588
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 2.5kW |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | Net weight 4.6kg, gross weight 4.8kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Starter Motor |
| Specification : | 12V 2.5kW |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 23300-VS40D,23300VS40D |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

