
24V 12T Starter Motor 19831 M009T82671 M009T82672 M009T82173 0001330057
Applicable models:VOLVO D12D D12E FH16 FH 540 550
Consult now
Reference part number:19831 M009T82671 M009T82672 M009T82173 0001330057 M009T82172, M009T82671, M009T82671AM VOE11129448 M009T82672, M9T82172, M9T82671, M9T82671AM 11129448 17233221 85000295 11127679A 0001330057, 0986024990. 114310. 11423474, 20450305, 20732404, 85000295 19070001, 19081010, DRS0319, DRS0319X. M9T82672 30501N. LRS02297.
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 6KW |
| Number of feet : | 12T |
| Size : | 44*24*19 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:12KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Engine starter |
| Specification : | 24V 6KW |
| Number of feet : | 12T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 19831 M009T82671 M009T82672 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10DAY |


Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

