
24V 9T Starter motor 21311522 VOE21311522 0001231005 1180999 18958 112494
Applicable models:ABG Titan,Iveco,volvo
Consult now
Reference part number:21311522 VOE21311522 0001231005 1180999 18958 112494 063522310050, MSN2043.861053 22175635 11.130.842, 11.131.514, 11.131.621, 11.131.755, 11.131.770, 11.132.139, AZF4133, 1182931 1183122 702602优良 2041237 01183716 1183239 01180999BS 01180999 AZF4161, AZF4195, AZF4198, AZF4311, 01182235, 01182235KZ, 01183239, 01183681, AZF4515, IS0842, IS1255. 1182931, 1183122, 1183239.1180999, 1182235, 1180999KZ, 1182235KZ, 20405828, 2041237, 21311522, 22175633 18958N. 112494. 112494CN.
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 4.0KW |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | 44*24*19 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:8.35KG gross weight:8.95KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ENGINE STARTER |
| Specification : | 24V 4.0KW |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 21311522 |
| Quality : | new |
| Delivery time : | 10DAY |





Related Articles
This article elaborates on the clutch pressure plate’s function, types, materials, failure symptoms, selection and maintenance, and recommends high-quality OEM-grade products for reliability.....
This article explains the definition, working principle and common faults of engine starter motors, introduces compatible models for Ford, Lincoln and Mercury, and recommends reliable factory supplies.....
This article elaborates on vehicle alternators’ working principles, types, selection factors, failure symptoms, and the importance of reliable suppliers for stable automotive performance.....
This guide explains industrial motor starters, including their definition, key functions, common types, applications and selection factors, aiding in rational selection for industrial use.....
This article introduces the urea pump’s working principle, significance, OEM part numbers, Volvo truck applications, key features, failure signs and its role in diesel SCR systems for NOx reduction.....
This article explains the alternator charging system in modern vehicles, including how it generates, converts, and regulates electrical power. It also covers key components, working principles, common issues, and OEM alternator models for Hyundai and other appl....

