
12V/1.7KW/11T Starter Motor for bmw 0001148015 0001148016 12417843530 12417843526 12417838020
Applicable models:BMW
Consult now
Reference part number:0001148015 0001148016 12417843530 12417843526 12417838020 LRS02460, 0001148015, 020654, 063521480150, D020654, AEY2460, BOS0001148015, LRS2460, B OS0 001 015, 210547113, 0001148016, LRS02460, 254132, CST10441, 210.547.113.010, DRS0292, 910292 12417838020 12417843526.12417843530 0001148015.0001148016 CST10441RS CST10441,CST10441ES,CST104410S DRS0292 STB0243BA.STB0243MN 063521480150.MSN2196 19117N
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.7KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 24*12*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:6KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 1.7KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | NUO JIN |
| Number : | 0001148015 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |




Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

