
12V 12412354706 12417523450 12417524843 12417526230 0001107425Starter Motor for BMW
Applicable models:BMW
Consult now
Reference part number:12412354706 12417523450 12417524843 12417526230 0001107425 12417524843, 12417610341, 0001107425, 33206 012043 12412344246 12412354706,1241752345012417524843 12417526230 1241752623912417610341,12417610348.7523450.752345001 752345003 0001107425,0001107426.0001107525.0001107526,0986020890 114297 CST10417GS DRTO890 4280001750 HCP2345 CS1413 8EA012527831.8EA738258641 STB1413BA,STB1413CY STB1413EXSTB1413MN, STB1413RD,STB1413RN.STB1413WLSTB1413ZL,STM9413RNSTN1413BL.STN1413Z0 063521075250,944280208900 STB1413RB,STB1413WA, STN1413RB 33206N
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.2W |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | 24*12*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:3KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 1.2KW |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | NUO JIN |
| Number : | 0001107425 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |




Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

