
Tractor Starter Motor For URSUS 9142743 7017954M1 2873A029
Applicable models: Agriculture Machinery Ursus
Consult now
Reference part number:0986023190 2319 9000143416 3763362M94 0001367040 3116683EX 3116683R91 8EA726027001 8EA737250001 26358 26358A 26414 27519 3542185M91 3542185M92 3546391M91 11132159 AZE4244 LRS00519 S5027 S5036 72736023 MS395 26410R 2873002 2873003 2873004 2873A029 2873A032 7017954M1 0001369006,0001369106 STB0948MN、STB0948NB、STB0948UL,STG0948BWSTG0948XY、STG9948BW,26295、26374、JST100627503、27590A 443115142743,9142743,9144703 CS948 STG0948WA
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 2.7KW |
| Number of feet : | 10T |
| Size : | 25*16*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:5.8KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 2.7KW |
| Number of feet : | 10T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 9142743 |
| Quality : | NEW |
| Delivery time : | 10 days |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

