
Starter Motor 9142702 446115144702 443115142702 443115142709 Fits Perkis
Applicable models:Perkis
Consult now
Reference part number:CST10355AS STG3269BW STG3269XY 443115142702 443115142709 0986012431 111201 113269 444115144702, 446115144702. 9142702 9144702 443115144500 9142702 9172702 9144830 1-001-25W,19678R 81262016002. 81262019030 25841041 5000049532.5000084535 5001014236 455507、d11e118、d11e146
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 2.7KW/12V 3.5KW / 24V 4.0KW |
| Number of feet : | 10T |
| Size : | 25*16*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:5.8KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 2.7KW/12V 3.5KW / 24V 4.0KW |
| Number of feet : | 10T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 9142702 |
| Quality : | NEW |
| Delivery time : | 10 days |




Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

