
12V 9T STARTER GOLDEN CUP 491 4Y-3708010A QDY1253A 440110 2810004010 2810072020
Applicable models:GOLDEN CUP491
Consult now
Reference part number:4Y-3708010A QDY1253A 440110 2810004010 2810072020 491 2810004010
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.4KW |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | 24*18*17 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:4KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Engine starter |
| Specification : | 12V 1.4KW |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 4Y-3708010A QDY1253 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10DAYS |




Démarreur pour DAIHATSU Rocky (F70/80/90) 2.0 [3 ANS] 88 ch. Essence 1987-1993
Démarreur pour DAIHATSU Rocky (F70/80/90) 2.8 TD [DL 52] Diesel 98 ch 1993-2001
Démarreur pour DAIHATSU Rocky Soft Top (F7, F8) 2.0 [3 ANS] 88 ch essence 1985-1993
Démarreur pour TOYOTA modèle F (R20/30) 1.8 [2Y; 2Y-C] 79 ch essence 1982-1984
Démarreur pour TOYOTA modèle F (R20/30) 2.0 [3Y] 90 ch. Essence 1984-1990
Démarreur pour TOYOTA modèle F (R20/30) 2.0 [3Y; 3Y-C] 88 ch essence 1984-1988
Démarreur pour TOYOTA DYNA 100 (YH_) 1.8 (YH81_) [2Y] 83 ch essence 1987-1995
Démarreur pour TOYOTA DYNA 150 (_y_) 2.0 (YY61_) [3 ANS] 88 ch essence 1985-1987
Démarreur pour TOYOTA DYNA (_U_, _y_) 2.0 (YU60_) [3 ANS] 107 ch essence 1984- 1987
Démarreur pour TOYOTA DYNA (_U_, _y_) 2.4 D [2J] 75 ch Diesel 1984-1987
Démarreur pour TOYOTA DYNA (_U_, _y_) 3.4 D (BU85_, BU82_, BU62_) [13B] 90 ch Diesel 1984-1987
Démarreur pour TOYOTA HIACE II Wagon (LH7_, LH5_, LH6_, YH7_, YH6_, YH5_) 2.0 (YH51_, YH61_) [3Y] 88 ch essence 1985-1989
Démarreur pour TOYOTA HIACE II Wagon (LH7_, LH5_, LH6_, YH7_, YH6_, YH5_) 1.8 (H5G) [2Y] 79 HP ESSENCE 1983-1989
Démarreur pour TOYOTA HIACE II (LH5_, YH7_, LH7_, LH6_, YH6_, YH5_) 1.8 (YN5_) [2Y] 79 hp essence 1983-1989
Démarreur pour TOYOTA HIACE II (LH5_, YH7_, LH7_, LH6_, YH6_, YH5_) 2.0 (YH6_, YN5) [3Y] 88 hp essence 1984- 1989
Démarreur pour TOYOTA HILUX IV (_N5_, _N6_) 2.0 (YN57) [3 ANS] 88 ch essence 1984- 1986
Démarreur pour TOYOTA HILUX IV (_N5_, _N6_) 2.2 4RM (YN6_) [4Y] 94 ch essence 1987-1989
Démarreur pour TOYOTA HILUX IV (_N5_, _N6_) 1.8 (YN5_) [2Y, 2Y-C] 79 ch essence 1983-1989
Démarreur pour TOYOTA HILUX V (_N_, KZN1_, VZN1_) 1.8 (YN5_, YN8_, YN85) [2Y] 83 hp essence 1988-1998
Démarreur pour TOYOTA Liteace II (M2_G) 1.8 D (CM20_) [1C] 56 ch Diesel 1982-1985
Related Articles
This article introduces the automotive clutch release bearing, including its definition, main functions, working principle, types, and industrial applications. It also focuses on its compatibility with Lada vehicles, providing relevant part numbers and applicat....
This article explores high-performance clutch plates, including their definition, key differences from standard ones, materials, advantages, trade-offs, and upgrade scenarios, guiding drivers in making informed choices.....
This article introduces the automotive clutch plate, covering its definition, functions, types, materials, wear signs, and maintenance tips, helping to understand its importance and ensure proper use.....
This guide explores factory direct alternator supply, its advantages, how to identify reliable manufacturers, pricing and logistics tips, helping buyers balance quality and cost efficiently.....
This article compares standard and high-output alternators, clarifies their performance gaps, offers selection criteria, and highlights installation and safety notes for upgrades.....
This paper introduces common failures, possible causes and troubleshooting methods of industrial-grade starters for Jaguar vehicles, helping improve maintenance efficiency and reduce downtime.....

