
Starter Motor For NISSAN 23300-1HC1A 23300-1HC1B 23300-1HC1C M000T37871
Applicable models:NISSAN
Consult now
Reference part number:23300-1HC1A 23300-1HC1B 23300-1HC1C M000T37871 1196052A, 23300-1HC0D, 23300-1HC1A 23300-1HC1B M000T37871ZE M0T37871 M0T37871ZE 115426 1196052 1196052A 12264 MTD241 RNLFS10M3 S3148 STM6122 STRL661 UD12034S 233001HC1A FS10M3, M000T37871ZE, M0T37871, 0023001HC1A, 00233001HC1A, 1196052, M000T37871 M0T37871ZE, 23300-1HC1C,
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1KW |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | 24*12*16 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:3KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Engine starter |
| Specification : | 12V 1KW |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 23300-1HC1A 23300-1HC1B |
| Quality : | Regeneration |
| Delivery time : | 10DAY |





نماذج التطبيق
| الموديل | السنة | المحرك | سعة الإزاحة (سم³) | القدرة (كيلوواط) | النوع |
|---|---|---|---|---|---|
| نيسان (مستورد) MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 | 2010-2015 | HR12DE | 1198 | 59 | هاتشباك |
| نيسان (مستورد) MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 | 2010-2020 | HR12DE | 1198 | 56 | هاتشباك |
| نيسان (مستورد) MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 DIG-S | 2011-2015 | HR12DDR, HR12DR | 1198 | 72 | هاتشباك |
| نيسان (مستورد) MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 LPG | 2010-2015 | HR12DE | 1198 | 59 | هاتشباك |
| نيسان (مستورد) NOTE (E12) 1.2 | 2012-2016 | HR12DE | 1198 | 59 | إم بي في |
| نيسان (مستورد) NOTE (E12) 1.2 DIG-S | 2012- | HR12DDR, HR12DR | 1198 | 72 | إم بي في |
| نيسان (مستورد) NOTE (E12) 1.2 LPG | 2015-2016 | HR12DE | 1198 | 56 | إم بي في |

