
Starter Motor 228000-8470 7026921 RE79474 2-2973-ND AT195414 Fits John Deere
Applicable models: John Deere
Consult now
Reference part number:228000-8470 7026921 RE79474 2-2973-ND AT195414 AT195414、RE502811、RE506079 DSN2009 2280008470 114459 228000-847 228000-8470 AT195414 RE502811 RE506079 114459,DSN2009,AT195414、RE502811、RE506079 STN8470BL,STN8470EC,STN8470US,STN8470RB,STN8470WVA 18978N,STN8470UL STN8470WVA, SE501872
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 4.8KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 44*24*19cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:10.05KG GROSS WEIGHT:10.6KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 4.8KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | NUO JIN |
| Number : | 228000-8470 7026921 |
| Quality : | NEW |
| Delivery time : | 10days |






