
Automobile AC generator 10121154501012119160.1012119350 ALN0421 is suitable for Lexus and Toyota
Applicable models:Lexus and Toyota
Consult now
Reference part number: 1012115450,1012119160.1012119350 ALN0421 0986JR0074、0986JR0084 101211-9711.9661219935 600000164910,600000165050 13552N,2706046140 J5112105,113089,ALN0421GB ALN0421US,2706046250
Product Attributes
| Rated output : | 12V ,80A |
| Pulley : | 6PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight 5.05kg Gross weight 5.35kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V ,80A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | ALN0421 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAYS |





Related Articles
Upgrade your Toyota Paso & Texel with factory-produced OEM starters, ensuring reliable engine starts, long-lasting performance, easy installation, and full safety compliance.....
This guide elaborates on the alternator’s function, vehicle specification checking, new vs. remanufactured options, brand selection, and maintenance, helping readers choose the right new alternator.....
The 300516-00030/30051600030 OEM starter motor, tailored for Doosan SD200N, offers perfect compatibility, consistent startup, durability and lower maintenance costs, suitable for construction and diesel equipment.....
This article introduces automotive urea pumps, covering their functions, benefits, common issues, factory advantages and references, helping ensure SCR efficiency and emission compliance.....
This article introduces automotive oil filters, fuel filters and high-performance clutch kits, covering their importance, features, applications, product info, maintenance tips and related part numbers.....
This article introduces a durable replacement alternator for Nissan Navara NP300, including its specifications, features, compatibility and advantages, serving various driving scenarios.....

