
Alternator 12317789981,12317797521,12317797522,12317799204 for BMW
Applicable models:BMW
Consult now
Reference part number:12317789981,12317797521,12317797522,12317799204 113896,116158,23319N 12317788821.12317789981.12317789984 0986080350,113896.116158,DRA0138、RAA11249 12317792072、12317797522,12317797521、CA1905IR,8EL011710891、8EL738211681,ALV1905RB TG17C011. TG17C048,MRA90363 12317799204 12317802929.12317834160,2543304 12317836592、12318517261、7792072A101,210495 2543304、2543304A,25433050、437450437556 TG17C010 2542611、2542611A,2542613、2542613C 063731905010,943390903630,MAR90363,MRA90363
Product Attributes
| Rated output : | 12V 170A |
| Pulley : | 6PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight 7.5kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Alternator |
| Specification : | 12V 170A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 12317789981,12317797521 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |






Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

