
12V Auto Car Alternator 373004Z500 37300-4Z300 OK629-18-300D LRA03412
Applicable models:KIA 2700
Consult now
Reference part number: 37300-4Z300 OK629-18-300D OK6优良-18-300A LRA03412 OK6优良-18-300 21219021 02121802 373004Z300 373004Z500 OK65B18300A K71F1-8300B 021219012 K71F18300B K27000 37300-4Z505 37300-4Z300 37300-4Z500 37300-4Z400 OK62918300D 02121802 021219012 K71F18300B OK65E-183-00B, 373004Z300 OK6优良18300 OK65B-18-300 OK65E18300 OK65E18300B,373004Z300
Product Attributes
| Rated output : | 12V 65A |
| Pulley : | 1PK |
| Size : | 26*19*19 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:6.35KG gross weight:6.6KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | AIternator |
| Specification : | 12V 65A |
| Pulley : | 1PK |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 37300-4Z300 37300-4Z500 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

