
Automobile AC generator 10121154501012119160.1012119350 ALN0421 is suitable for Lexus and Toyota
Applicable models:Lexus and Toyota
Consult now
Reference part number: 1012115450,1012119160.1012119350 ALN0421 0986JR0074、0986JR0084 101211-9711.9661219935 600000164910,600000165050 13552N,2706046140 J5112105,113089,ALN0421GB ALN0421US,2706046250
Product Attributes
| Rated output : | 12V ,80A |
| Pulley : | 6PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight 5.05kg Gross weight 5.35kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V ,80A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | ALN0421 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAYS |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

