
Alternator 2912760000 8970237331 8971711780 For Isuzu Truck
Applicable models:For Isuzu Truck
Consult now
Reference part number:94052404, LR170418, LR170418B, LR170418C,291276000 8-97023-733-1 8970237331,113413, 10459448, 10459464, 8971711780 8-94122-488 8941224884 8943820590 ALH3413AW, ALH3413YX, ALH8413LK, ALH8413UX, 12097N 8941224884 8943820590 8944195190 8970739240 LR140426 LR140427 LR140433 LR140433B 94052404, LR170418, LR170418B, LR170418C 10441751 441751 6204054 8941224883 8941224884
Product Attributes
| Rated output : | 12V 70A |
| Pulley : | 2PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | 6.35kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : | 12V 70A |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 70A |
| Pulley : | 2PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 2912760000 8970237331 8971711780 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |




Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

