
27060-78156-71 27060-78157-71 27060-78158-71 27060-78160-71 27060-78160 Generator for Toyota forklifts
Applicable models: Toyota forklifts
Consult now
Reference part number:27060-78156-71 27060-78157-71 27060-78158-71 27060-78160-71 1012118700 101211-8870 1012118870 12357 12357N 1-2823-01ND 101211-8871 1-2823-01ND-2 101211-3730 1012113730 101211-3731 1012113731 101211-3860 1012113860 101211-8580 1012118580 27060-0B050 101211-8650 1012118650 101211-8700
Product Attributes
| Rated output : | 12V 50A |
| Pulley : | 1pk |
| Size : | 24*18*17cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:5KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator |
| Specification : | 12V 50A |
| Pulley : | 1PK |
| Brand : | NUO JIN |
| Number : | 27060-78160 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |



Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

