
Alternator FOR NISSAN 23100-4M510 23100-5M000 JA1607IR LR180-762 LR1100-722
Applicable models: NISSAN
Reference part number:23100-4M510 23100-5M000 JA1607IR LR180-762 LR1100-722 23100-5M000R LR1100722 LR1100722R 231005M000 CAL20188RS LR1100-722 LR1100-722R PRAE103 23100-5M000R 554891RI 90-25-1161 90-25-1161N 231005M000R A0012670LC 23100-4M500 231004M500 13827N 13827R 20145881BN 2020188 23100-5M000 ALT221880 ALT221880A ALT32144 ALTE103 CAL20188 CAL20188AS CAL20188ES CAL20188GS CAL20188OS 13827 90573 9213915 A-8978 A0012670LC ALT0289
| Rated output : | 12V 90A |
| Pulley : | 6pk |
| Size : | 24*12*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:5.1KG GROSS WEIGHT:5.3KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 90A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 23100-4M510 LR1100-722 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |





Vehicle Application
1. Almera Series
NISSAN Almera Tino (V10) 1.8 QG18DE, 114 hp, Petrol, 2000-2003
NISSAN Almera Tino (V10) 1.8 QG18DE, 116 hp, Petrol, 2002-2006
NISSAN Almera II (N16E) 1.5 QG15DE, 90 hp, Petrol, 2000-2006
NISSAN Almera II (N16E) 1.5 QG15DE, 98 hp, Petrol, 2002-2006
NISSAN Almera II (N16E) 1.8 QG18DE, 114 hp, Petrol, 2000-2006
NISSAN Almera II (N16E) 1.8 QG18DE, 116 hp, Petrol, 2002-2006
2. Primera Series
NISSAN Primera II (P11) 1.6 16V GA16DE, 99 hp, Petrol, 1996-2002
NISSAN Primera II (P11) 1.6 16V QG16DE, 106 hp, Petrol, 1996-2001
NISSAN Primera II (P11) 1.8 16V QG18DE, 114 hp, Petrol, 1999-2002
NISSAN Primera II (WP11) 1.6 16V GA16DE, 99 hp, Petrol, 1998-2001
NISSAN Primera II (WP11) 1.8 QG18DE, 114 hp, Petrol, 1999-2001
NISSAN Primera III (P12) 1.6 QG16DE, 106 hp, Petrol, 2001-2007
NISSAN Primera III (P12) 1.6 QG16DE, 109 hp, Petrol, 2002-2007
NISSAN Primera III (P12) 1.8 QG18DE, 115 hp, Petrol, 2001-2007
NISSAN Primera III (WP12) 1.6 QG16DE, 109 hp, Petrol, 2002-2007
NISSAN Primera III (WP12) 1.8 QG18DE, 115 hp, Petrol, 2002-2007
3. Other Compatible Nissan Models
NISSAN PATHFINDER 3.3L, 1997-Onwards
Nissan AD (VFY11, VGY11, VHNY11, WFY11, WHNY11, WHY11, Y11)
Nissan Avenir (W11)
Nissan Bluebird Sylphy (FG10, QG10, QNG10)
Nissan Expert (VNW11, VW11)
Nissan Primera (QP12)
Nissan Pulsar (N16)
Nissan Sunny (FB15, FNB15, G10, N16G)
Nissan Tino (V10)
Nissan Wingroad (VFY11, VGY11, VHNY11, WFY11, WHNY11, WHY11)

