
24V ACGENERATOR 8-97046-695-0 0-35000-3871 1812002493 4454118
Applicable models:ISUZU
Reference part number:8-97046-695-0 0-35000-3871 1812002493 4454118 1-81200-403-0 1812004164 0350003871 0350004000 1812003250 8970466950 0350003871 1812004164 1812004710 1812004030 1812004110 1812004163 0350003871 0-35000-3872 0350003872 0-35000-3610 0350003610 0-35000-3871 1-81200-471-0 1812004710 4454118 VI1812004710
| Rated output : | 24V 45A |
| Pulley : | 2PK |
| Size : | 24*18*17 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:8.6KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
| Type : | AIternator |
| Specification : | 24V 45A |
| Pulley : | 2PK |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 8-97046-695-0 1812004164 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10DAY |




JOHN DEERE EXCAVATORS / FORESTER — ISUZU ENGINES:
• John Deere 135C RTS Crawler Excavator — Isuzu CC-4BG1TC 4-Cyl 4.33L 4329cc Turbo 88HP (2003-2008)
• John Deere 225CLC RTS Crawler Excavator — Isuzu AA-6BG1T 6-Cyl 6.5L 6494cc Turbo Diesel (2003-2008)
• John Deere Forester 200LC (Hitachi-built) — Isuzu Diesel Engine (2000-2012)
HITACHI EXCAVATORS — ISUZU ENGINES:
• Hitachi EX120 Excavator — Isuzu 4BD1 4-Cyl 3.86L 3856cc NA Diesel (1990-1993)
• Hitachi EX160 Excavator — Isuzu A-4BG1T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel
• Hitachi Zaxis 120 Excavator — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel
• Hitachi Zaxis 135 Excavator — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel
• Hitachi Zaxis 200LC Excavator — Isuzu 6BG1-T 6-Cyl 6.5L Turbo Diesel (s/n ARH310001+, 1G6100001+)
NEW HOLLAND EXCAVATORS — ISUZU ENGINES:
• New Holland E130 Excavator — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel (2006-2007)
• New Holland EH130 Excavator — Isuzu 4BG4T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel (2004-2007)
• New Holland E200SR Excavator — Isuzu Diesel Engine
CASE CONSTRUCTION — ISUZU 4BG1-T ENGINE:
• Case CX75 — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel
• Case CX80C — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel
KOBELCO EXCAVATORS — ISUZU 4BG1-T ENGINE:
• Kobelco SK115SRDZ Excavator — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel (2000-2003)
• Kobelco SK135SR Excavator — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel (1999-2003)
• Kobelco SK135SRL Excavator — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel (1999-2003)
• Kobelco SK135SRLC Excavator — Isuzu 4BG1-T 4-Cyl 4.33L Turbo Diesel (1999-2003)

