
Alternator 27060-28110 27060-28120 063377434 063377434010 13959 13959N 1-2787-01ND 210-0451,102211-2120 27060-28080-84 27060-28090-84 9661219-740 for Toyota Rav4 Avensis 2.0,27060-28100
Applicable models:ToyotaRav4 Avensis 2.0,27060-28100
Consult now
Reference part number:27060-28110 27060-28120 063377434 063377434010 13959 13959N 1-2787-01ND 210-0451,102211-2120 27060-28080-84 27060-28090-84 9661219-740 27060-28090 2706028090 27060-28110 2706028110 101211-7400 1012117400 101211-7410 1012117410 102211-0780 1022110780 102211-2120 1022112120 27060-28060 2706028060 27060-28080 2706028080 102211-2250 1022112250 102211-9470 1022119470 102211-9520 1022119520 DAN950 DAN951
Product Attributes
| Rated output : | 12V 100A |
| Pulley : | 7 pcs |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight 5.05kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 100A |
| Pulley : | 7 pcs |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

