
Car Alternator 059-903-016E 059-903-016G 06F-903-023A 06F-903-023C 06F-903-023J Fits Audi A4 A5 Q5
Applicable models:Audi A4 A5 Q5
Reference part number:06F-903-023A 06F-903-023C 06F-903-023F 06F-903-023H 0124525039.0124525050 0124525066 0124525067 0124525091 0124525092 0124525525 0124525539 0124525575 0986045340.0986048180.1986A00902 113992 DRB5340.DRB5340X 32045340,J5115091 CA1782IR ALB1782AB,ALB1782AN,ALB1782BA.ALB1782DD.ALB1782GB ALB1782JA.ALB1782K ALB1782LK,ALB1782NW, ALB1782UX.ALB1782YX ALB7782NW ALB9782DD ALV1782BA ALV1782GB,ALV1782MQ ALV1782RN,ALV1782UX,ALV7782RN 8EL011710791.8EL738192001 063535250920 063535255250.06373178201 063731782010.943317821010.944390453400 MG64 210468.210469 1800A066 ALB1782RB,ALB1782WA,ALV1782RB ALT2310,ALT2402 01240AC00B.03L903023F 03L903023FX 06F903023A.06F903023AX 06F903023C06F903023CX,06F903023F 06F903023FX 06F903023H,06F903023HV 06F903023HX 06F903023J.06F903023R.06F903023RX 07K903023A.07K90302优良.JZW9030210X 2542695,2543282,2607703,437454,437526 439664.440249.442030.TG14C011 38522326F 1-3216-25W 11134N,1294701B0
| Rated output : | 12V 140A |
| Pulley : | 6PK |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | net weight:7.15KG gross weight:7.4KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
| Type : | ACgenerator |
| Specification : | 12V 140A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 06F-903-023A |
| Quality : | RENOVATE |
| Delivery time : | 10day |




Vehicle Model Year Engine Code Displacement Power Type Audi (Imported) A4 Allroad B8 (8KH) 3.0 TDI quattro 2009-2012 CCWA 2967 176 Estate Audi (Imported) A4 B8 (8K2) 2.7 TDI 2007-2012 CAMA, CGKA 2698 140 Saloon Audi (Imported) A4 B8 (8K2) 2.7 TDI 2007-2012 CAMB, CGKB 2698 120 Saloon Audi (Imported) A4 B8 (8K2) 3.0 TDI quattro 2007-2012 CAPA, CCLA, CCWA 2967 176 Saloon Audi (Imported) A4 B8 (8K2) 3.0 TDI quattro 2008-2010 CCWB 2967 155 Saloon Audi (Imported) A4 B8 Avant (8K5) 2.7 TDI 2008-2012 CAMA, CGKA 2698 140 Estate Audi (Imported) A4 B8 Avant (8K5) 2.7 TDI 2008-2012 CAMB, CGKB 2698 120 Estate Audi (Imported) A4 B8 Avant (8K5) 3.0 TDI quattro 2008-2010 CCWB 2967 155 Estate Audi (Imported) A4 B8 Avant (8K5) 3.0 TDI quattro 2008-2012 CAPA, CCLA, CCWA 2967 176 Estate Audi (Imported) A5 (8T3) 2.7 TDI 2007-2012 CAMB, CGKB 2698 120 Coupe Audi (Imported) A5 (8T3) 2.7 TDI 2007-2012 CAMA, CGKA 2698 140 Coupe Audi (Imported) A5 (8T3) 3.0 TDI quattro 2008-2010 CCWB 2967 155 Coupe Audi (Imported) A5 (8T3) 3.0 TDI quattro 2007-2012 CAPA, CCWA 2967 176 Coupe Audi (Imported) A5 Convertible (8F7) 2.7 TDI 2009-2012 CGKA 2698 140 Convertible Audi (Imported) A5 Convertible (8F7) 2.7 TDI 2009-2012 CGKB 2698 120 Convertible Audi (Imported) A5 Convertible (8F7) 3.0 TDI quattro 2009-2012 CCWA 2967 176 Convertible Audi (Imported) A5 Sportback (8TA) 2.7 TDI 2009-2012 CAMA, CGKA 2698 140 Hatchback Audi (Imported) A5 Sportback (8TA) 2.7 TDI 2009-2012 CGKB 2698 120 Hatchback Audi (Imported) A5 Sportback (8TA) 3.0 TDI quattro 2009-2012 CCWA 2967 176 Hatchback Audi (Imported) Q5 (8RB) 3.0 TDI quattro 2008-2017 CCWA, CPNB 2967 176 SUV Audi (Imported) Q5 (8RB) 3.0 TDI quattro 2008-2012 CCWB 2967 155 SUV

