
alternator generator 0124515010 0124515123 0124515010 0124515012 0124515110 0124515117 DRB1860 1100712 1253624 3M2110300BA 0124515119 0124515121 0124515123 0124515124 for Audi A3
Applicable models:Audi A3
Consult now
Reference part number:0124515123 0124515010 0124515012 0124515110 0124515117 DRB1860 1100712 1253624 3M2110300BA 0124515119 0124515121 0124515123 0124515124 0124515125 0124515127 0986041860 0986048530 1986A00558 112002 114797 115483 CAL10155GS ALB1394AN ALB1394BA ALB1394BW ALB1394MQ 028903030 2542237 439326 442019 021903025K 6M2110346AA 98VW10300EA 8EL011710321 8EL7375930 LR1120701 028903029G CA1394IR
Product Attributes
| Rated output : | 12V 120A |
| Pulley : | 6PK 2cha |
| Size : | |
| Weight : | Net weight: 6.8kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | presale |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | alternator |
| Specification : | 12V 120A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 0124515010 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30 days |







Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

