
alternator 0124615022 124615028,TG15C075,2711540602,2711540802 E200 216 316,0124615028,CA1775IR,0124615042 for Mercedes-Benz
Applicable models:Mercedes-Benz
Consult now
Reference part number:124615028,TG15C075,2711540602,2711540802 E200 216 316,0124615028,CA1775IR,0124615042 ALB1775RB,ALB1775WA,A2711541002.A271154100280 LZL13500221218W 23285N, 0124615022,0124615028 271-154-06-02 271-154-08-02,2711541002 TG15C075, 0121540602 ,0124615022,0124615068 0124615028 063536150280 0986046300 2711541002,012-154-06-02,CAL10397AS,ALB1775 0986046300 0121540602 A2711541002,ALB1775GB 04852629AA,04862629AA,4852629AA,2711541002 DRB6300 116463
Product Attributes
| Rated output : | 12V 150A |
| Pulley : | 7PK 2cha |
| Size : | |
| Weight : | Net weight 6.95kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | presale |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | alternator |
| Specification : | 12V 150A |
| Pulley : | 7pk |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 0124615022 |
| Quality : | remanufacturing |
| Delivery time : | 30 days |








Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

