
Car Alternator 13529304 11682 104210-1961 TN104210-1960 13592811
Applicable models:CadillacATS Chevrolet Malibu
Consult now
Reference part number:13529304 11682 104210-1960 TN104210-1960 13592811 104210-1961 ALN2229AN. ALN2229ZD 1359281122892568 22892569 22996928 DRA1800 95519894 TN104210-1960 13592811 22892569 22996928 11682 104210-1960 104210-1961 104210-1962 1042101960 1042101961
Product Attributes
| Rated output : | 12V 150A |
| Pulley : | 5PK |
| Size : | 24*18*17 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:5.85KG gross weight:6.2KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | AIternator |
| Specification : | 12V 150A |
| Pulley : | 5PK |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 104210-1960 13529304 11682 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10DAY |





OPEL INSIGNIA Station wagon 2.0 Turbo 4x4 A 20 NFT 2009-2011 OPEL INSIGNIA 2.0 Turbo 4x4 A 20 NFT 2009-2012 OPEL INSIGNIA Tre volumi 2.0 Turbo 4x4 A 20 NFT 2009-2013 OPEL INSIGNIA 2.0 Turbo A 20 NHT 2007-2008 OPEL INSIGNIA Tre volumi 2.0 Turbo A 20 NHT 2007-2009 OPEL INSIGNIA Station wagon 2.0 Turbo A 20 NHT 2007-2010 OPEL INSIGNIA Tre volumi 2.0 Turbo 4x4 A 20 NHT 2007-2011 OPEL INSIGNIA Station wagon 2.0 Turbo 4x4 A 20 NHT 2007-2012 OPEL INSIGNIA 2.0 Turbo 4x4 A 20 NHT 2007-2013 OPEL INSIGNIA Station wagon 2.0 Turbo A 20 NHT 2004-2014 OPEL INSIGNIA 2.0 Turbo A 20 NHT 2004-2015 OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 4x4 (35) B 20 NFT 2003-2017 BUICK Regal 2.0L 2014- / CHEVROLET Impala 2.5L 2014- / CHEVROLET Malibu 2.0L 2013-14 / CHEVROLET Malibu 2.5L 2013- /
Related Articles
This article elaborates on the clutch pressure plate’s function, types, materials, failure symptoms, selection and maintenance, and recommends high-quality OEM-grade products for reliability.....
This article explains the definition, working principle and common faults of engine starter motors, introduces compatible models for Ford, Lincoln and Mercury, and recommends reliable factory supplies.....
This article elaborates on vehicle alternators’ working principles, types, selection factors, failure symptoms, and the importance of reliable suppliers for stable automotive performance.....
This guide explains industrial motor starters, including their definition, key functions, common types, applications and selection factors, aiding in rational selection for industrial use.....
This article introduces the urea pump’s working principle, significance, OEM part numbers, Volvo truck applications, key features, failure signs and its role in diesel SCR systems for NOx reduction.....
This article explains the alternator charging system in modern vehicles, including how it generates, converts, and regulates electrical power. It also covers key components, working principles, common issues, and OEM alternator models for Hyundai and other appl....

